INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> >> Marek Lalko / FUNDACJA SALONY

Marek Lalko / FUNDACJA SALONY

MAREK LALKO
CYTATY CZASU I PAMIĘCI. OBIEKTY INTERMEDIALNE
Marek Lalko
6-24.07.2020

Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Wystawa doktorska pt. "Cytaty czasu i pamięci. Obiekty intermedialne" postępowanie doktorskie prowadzone na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Zestaw prac stanowiących część artystyczną rozprawy doktorskiej tworzą obiekty i instalacja o charakterze intermedialnym, które stanowią autorską wypowiedź dotyczącą wielowątkowych rozważań na temat pamięci obrazu fotograficznego i jego wiwisekcji. Prace składające się na wystawę zainicjowane zostały historią rodzinną, są wizualną podróżą w meandry – również techniczne – opowiadania o interferencji czasu i pamięci. Penetrują one konsekwencje różnych poziomów obserwacji procesu wizualizacji obrazu w skali mikro i makro. Te formy opowieści realizują się w postaci obiektów, wideo, fotografii czy znalezionych przedmiotów.
Marek Lalko (ur. 1974) – absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest asystentem w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ, prowadzi zajęcia z fotografii analogowej i cyfrowej. Zajmuje się fotografią, instalacją oraz wideo. Prowadzi Galerię "Rektorat” i Galerię Fotografii “Na dole”. Cześć dorobku prezentuje na:
www.lalko.com
http://fundacjasalony.pl/pl/wystawy/cytaty-czasu-i-pamieci
 

Zmień na język polski Change language to EnglishRafał Strent / ANTIDOGMA Wiśniowa 10/2 Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć