INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> ZOFIA ADAMIAK / Labirynty

ZOFIA ADAMIAK / Labirynty
Zapraszamy serdecznie do Galerii Koła Naukowego PWW na pierwszą w tym roku akademickim wystawę!
Zofia Adamiak
Labirynty

Wernisaż wystawy 3 października 2016 o godz. 18:00 Galeria PWW, ul. Ogrodowa 52A, Zielona Góra
Wystawa czynna do 4 listopada.
Zofia Adamiak skończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu w czerwcu 2016 roku w pracowni prof. Dudkowiaka. pochodzi z Mazur, ze Szczytna. Ze studentami z UAPu w 2014 wygrała konkurs FAMA w Świnoujściu.

Koncepcja działania Pracowni Wolnego Wyboru wiąże się ze spontaniczną i żywą reakcją na wyłaniające się artystyczne zjawiska oraz potrzebą weryfikacji i dialogu w obrębie sztuki najnowszej.Galeria Pracownia Wolnego Wyboru (PWW) została założona w 2000 roku z inicjatywy studentów i pracowników Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej (obecnie Instytutu Sztuk Wizualnych) w Zielonej Górze. Jest następczynią pierwszej przestrzeni wystawienniczej Instytutu - Galerii Intermedialnej (GI). Funkcjonowała ona w latach 1993-1999, koncentrując się na analizie i prezentacji sztuki nowych mediów, obiektu,instalacji i performance.
Początkowo jej opiekunem artystycznym był Ryszard Woźniak, a zespół realizujący tworzyli Agnieszka Błędowska, Piotr Czech, Norbert Marcjanik, Barbara Panek, Grażyna Wikierska, Helena Kardasz, która w 2001 przejęła opiekę nad Pracownią. Działalność programową tworzyły - prezentacje uznanych postaci świata sztuki współczesnej oraz promocja młodych, niezależnych artystów. Zwrócono również uwagę na funkcjonowanie sztuki w przestrzeni publicznej.
Obecnie rolę opiekuna spełnia Koło Naukowe PWW. Pracownia, kontynuując poprzednie założenia programowe, wzbogaca je o ideę wymiany i kreatywnego współdziałania. Stała się miejscem spotkań i interdyscyplinarnej współpracy studentów Wydziału Artystycznego UZ.

Koło Naukowe Pracownia Wolnego Wyboru powstało pod koniec 2003 roku, z inicjatywy studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studencka aktywność ma charakter egoistyczny- autopromocyjny- oraz altruistyczny- spowodowany koniecznością wskrzeszenia przestrzeni wystawienniczej, na potrzeby aktywnej działalności studentów Instytutu Sztuk Wizualnych.

Opiekunem Koła był Jarosław Dzięcielewski. Od 2013 roku opiekuje się nim Jarek Jeschke
https://www.facebook.com/events/541356169396232/
 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW

Plany zajęć

[ GRAFIKA I, II, II rok ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ MALARSTWO I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ SZTUKI WIZUALNE* I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ ARCH. WNĘTRZ I, II, III ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

projekt: Patrycja Morawska