INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Praktyki Programu Erasmus+

Praktyki Programu Erasmus+PRAKTYKI DLA ARTYSTÓW

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi ofertami praktyk dla artystów. Przypominamy, że praktyki można odbyć w ramach obowiązkowych praktyk studenckich, dobrowolnie w dowolnym okresie roku akademickiego, lub też jako absolwent po obronie. Praktyki na terenie Anglii (600€ stypendium), Portugalii, Hiszpanii  i Grecji (500€ stypendium), często z dodatkowym wsparciem firmy jak np. zameldowanie, posiłki, lub pensja sięgająca do 1000£ miesięcznie.

 • creative generalist – firma zajmująca się platformami edukacyjnymi dla dzieci. Praca w zespole designerskim. Wymagania: kreatywność, zdolności plastyczne, umiejętność obsługi programów do projektowania, czy tworzenia animacji (photoshop, Adobe Illustrator, Design). Firma znajduje się w Amersham (Anglia) i oferuje dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 600£ miesięcznie.
 • pracownik muzeum sztuki – praca na stanowisku asystenta dyrektora muzeum sztuki w Porto (Portugalia). Wymagania – zianteresowanie sztuką i komunikatywna znajomość języka angielskiego.
 • praca w Centrum Artystycznym Hagar w Lizbonie.
 • opiekun artystyczny/designerski w hotelu na Korfu (Grecja) –  obowiązki: odpowiedzialność za artystyczną stronę wnętrza hotelu (odpowiedzialność za obrazy, malunki na ścianach, street art, itp), projektowanie wnętrza i okolic hotelu. Firma oprócz ciepłego klimatu Korfu zapewnia zameldowanie i obiady.
 • asystent kuratora i konserwatora sztuki w DOCTUM, Grenada (Hiszpania) – firma zapewnia wsparcie finansowe, ubezpieczenie zdrowotne i koszty podróży. Wymagania – dobra znajomość języka angielskiego.
 • asystent w galerii sztuki Centrala, Londyn – obowiązki: udział w wydarzeniach artystycznych, utrzymywanie porządku w galerii, kontakt z klientami i pracownikami, udział w panelach dyskysyjnych, pomoc innym pracownikom. Wymagania – zainteresowanie sztuką, komunikatywna znajomość języka angielskiego.
 • fotograf/asysten designerski w centrum Londynu –  oferta praktyk z możliwością zatrudnienia na stałe po 3 miesięcznym okresie próbnym. Firma gwarantuje wsparcie finansowe na poziomie 15.000£ rocznie, także podczas okresu praktyk. Obowiązki: 2 sesje fotograficzne tygodniowo, pomoc profesjonalnym fotografom, zarządzanie archiwum fotograficznym, współpraca z działem promocji (projektowanie ulotek), zarządzanie portalami społecznymi, itp. Wymagania: znajomość PowerPoint, excel, word, Twitter, Instagram, linkedin, facebook, Photoshop, doświadczenie z lustrzankami i prawo jazdy.
 • designer produktu, Bagshot (Anglia) – firma oferuje dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 700£  miesięcznie. Wymagania: bardzo dobra znajomość języka angielskiego, studia na kierunku grafika, lub IT, umiejętność projektowania 3D, znajomość CAD, itp. Znajomość niemieckiego to duży plus.
 • marketing wizualny, Dorset (Anglia) – firma zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 1.000£ miesięcznie. Obowiązki: projektowanie produktów i ich prezentacja, przygotowywanie prezentacji dla klientów, projektowanie 2D i 3D, praca od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:30. Wymagania – bardzo dobra znajomość języka angielskiego, znajomość KeyShot, Photoshop i Illustrator.
 • design product developer w Essex, Anglia – wsparcie finansowe ze strony firmy – minimalna krajowe przez okres 3 miesięcy, później możliwość zatrudnienia na stałe. Obowiązki: współpraca z innymi działami firmy, negocjowanie budżetu na projekty, składanie zamówień na odpowiednie materiały, próbki materiałów/szkice projektów, wykonywanie i testowanie prototypów, prezentowanie produktów, projektowanie produktów, grafik, dzienników, prezentacji, layoutów, itp. Wymagania: umiejętność szybkiego uczenia się, przywiązywanie uwagi do szczegółów, zdolności artystyczne i techniczne, znajomości InDesign, lub Adobe.

I wiele innych.

Szczegółowe informacje na stronie:http://www.erasmus.uz.zgora.pl/praktyki-dla-artystow/

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW

Plany zajęć

[ GRAFIKA I, II, II rok ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ MALARSTWO I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ SZTUKI WIZUALNE* I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ ARCH. WNĘTRZ I, II, III ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

projekt: Patrycja Morawska


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra