INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Plan DESIGN

Plan DESIGN

„Plan DESIGN” – warsztaty projektowe i nowe koncepcje dla skansenu w Ochli

 

W  dniach 23-26.11.2016 r. Koło Projektowe UZ prowadzi warsztaty na terenie Skansenu w Ochli. Studenci i dydaktycy stworzą koncepcje małej architektury ogrodowej i mebli dla przestrzeni plenerowych Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli.

Celem projektu jest stworzenie koncepcji projektowych małej architektury ogrodowej i mebli dla przestrzeni otwartych. Dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli, studenci będą mogli korzystać z pracowni, stolarni oraz konsultować się z dyrekcją i pracownikami, w celu dostosowania do terenu, potrzeb i charakteru działalności Muzeum.

W ramach warsztatów, studenci będą pracować w grupach, by stworzyć prototypy , które w przyszłości mogłyby być wykorzystane przez muzeum. Projekt ma również na celu popularyzację kultury regionu. Współpraca ta może przynieść obustronne korzyści, zarówno dla środowiska akademickiego i samych studentów, jak również dla miasta Zielona Góra.

W projekcie biorą udział goście z innych ośrodków uniwersyteckich, z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Projekt realizuje Koło Naukowe Studentów "Koło Projektowe" Uniwersytetu Zielonogórskiego i Zakład Architektury Wnętrz i Rzeźby Instytutu Sztuk Wizualnych UZ we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze - Ochli.
Projekt otrzymał finansowanie w ramach konkursu Klubu Radnych Zielona Razem.

Finalne koncepcje powstałe w trakcie warsztatów, będzie można obejrzeć podczas wystawy, która odbędzie się na terenie Skansenu, dnia 30. 11.2016r.

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW

Plany zajęć

[ GRAFIKA I, II, II rok ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ MALARSTWO I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ SZTUKI WIZUALNE* I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ ARCH. WNĘTRZ I, II, III ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

projekt: Patrycja Morawska