INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> SŁAWOMIR ĆWIEK

SŁAWOMIR ĆWIEK
25 listopada 2016 r. (w piątek) o godz. 11.00 Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki na Wydziale Artystycznym zaprasza na spotkanie z prof. Sławomirem Ćwiekiem z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Artysta zaprezentuje prace z cyklu „Czarno na białym”. Wystawie będzie towarzyszył wykład „Sposoby i metody kształtowania obrazu graficznego – własne doświadczenia warsztatowe i artystyczne”. Kuratorką wystawy jest dr Janina Wallis. Wystawę można zwiedzać od 25. 11.2016 – 20.01.2017 r.

Sławomir Ćwiek

Urodził się w Łodzi, w 1954 r. W latach 1974-1980 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki. W 1980 r. uzyskał dyplom w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego

i w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego.

Od 1992 r. zatrudniony na stanowisku asystenta w Pracowni Sitodruku prowadzonej przez prof.. Andrzeja Smoczyńskiego, a od 1996 r. w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prof. Jerzego Leszka Stanieckiego.

W 2004 r. uzyskał stopień doktora  habilitowanego. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora  Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jest kierownikiem Katedry Artystycznej, prowadzi Pracownię Technik Łączonych..

Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

Brał udział w ponad 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą m. in.: w Turku, Lyonie, Oetjendorfer, Rio de Janeiro, Sakaide, Shimane, Urbino, Salonikach, Bradford, Seulu, Delhi, Porto, Edmonton, Pekinie, Guanlan, Wuhan, Tianjin, Ostrawie, Wilnie i Belgradzie. Brał udział w Między-narodowych Triennale i Biennale w Norymberdze, Fredrikstad, Guanlan, Falun, Wiedniu oraz Krakowie, Warszawie i Toruniu.

Prace w zbiorach: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Uniwersytetu Connecticut w USA, Museum für Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Narodowego w Krakowie, ASP w Katowicach, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Guanlan Original Printmaking Base w Guanlan, w Chinach oraz w wielu innych kolekcjach w kraju i zagranicą.


Janina Wallis

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW

Plany zajęć

[ GRAFIKA I, II, II rok ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ MALARSTWO I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ SZTUKI WIZUALNE* I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH I i II° ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

[ ARCH. WNĘTRZ I, II, III ]
Harmonogram zajęć, semestr letni 2018/19 r.

projekt: Patrycja Morawska