INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> PRACOWNICY

mgr Joanna Legierska-Dutczak

Joanna Legierska-Dutczak

- Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz

Uniwersytet Zielonogórski Wydział Artystyczny Instytut Sztuk Wizualnych

Dziedzina: Sztuki plastyczne

Dyscyplina: artystyczna - sztuki projektowe
Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom łączący techniki malarskie i grafiki warsztatowej w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego, 2001 rok. Dyplom z dziennikarstwa, UZ, 2003 r.
Dyplom z zakresu Projektowania Wnętrz i Wzornictwa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, 2008 rok.
Po 10-letnim doświadczeniu w zakresie promocji, projektowania, wystaw i wydarzeń w ramach pracy w biznesie i w międzynarodowej korporacji, od 2013 roku prowadzi własną działalność projektową JLD studio - Projektowania Wnętrz i Grafiki. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli i grafiki użytkowej. W swoim dorobku ma udział w realizacjach projektów wystawienniczych w kraju i za granicą, projekty wnętrz publicznych i mieszkalnych, mebli, grafik wielkoformatowych i identyfikacji wizualnej.

Od 2011 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie sztuk projektowych na Uniwersytecie Zielonogórskim na początku dla kierunku architektura i urbanistyka. A od 2013 r. zaczęła współpracę dydaktyczną w rodzimym Instytucie Sztuk Wizualnych UZ, w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz, pod kierunkiem dr hab. Piotra Szwieca, prof. ndzw. Na Wydziale Artystycznym UZ. Na kierunku kształci także z Rysunku Perspektywicznego i Prezentacyjnego oraz Komputerowego Wspomaganie Projektowania.

Ukończone liczne kursy, szkolenia i warsztaty m. in. projektowania i wizualizacji 2D i 3D, Archi CAD i inne. Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatach projektowych, m. in. koordynator interdyscyplinarnych międzyuczelnianego projektu badawczego „DESIGN plus PRZEMYSŁ”, 2013 i 2015r., zespołów i warsztatów naukowo-badawcze architektury olęderskiej na terenie Powiatu Nowotomyskiego, 2013-2018 r., projektu transgranicznego "Nieznany modernizm" 2019-2020 r. Lokalny koordynator projektu Narodowego Centrum Kultury "Archi Przygody, 2019 r. Organizator ogólnopolskich warsztatów badawczo-projektowych "PLAN Design" 2016-2017 r. oraz innych projektów lokalnych, realizowanych ze studentami architektury wnętrz, takich jak "Enklawa. Niech to będą nasze podwórka", 2015 r. Współorganizacja i kuratorstwo ekspozycji ISW na Międzynarodowej Wystawie 4 Design Days, Katowice 2020.

Opiekun Koła Naukowego Studentów Kierunków Projektowych UZ.

Ostatnio realizuje domy mieszkalne, indywidualizowane projekty rezydencji na winnicy w okolicach Zielonej Góry i projekty dla inwestorów prywatnych na terenie Polski.

W twórczości projektowej nawiązuje do regionalnych tradycji i badań terenowych, wykorzystując także inspiracje z turystycznych i kolarskich wypraw.

 

 


In Memoriam

prof. Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki
prof. Wojciech Müller
prof. Jan Berdyszak
prof. Leszek Knaflewski

dr Zenon Polus
dr Ewa Mikina

dr Michał Fostowicz-Zahorski

prof. Zdzisław Łosiński
prof. Antoni Zydroń


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra