INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> PRACOWNIE

PRACOWNIA PROJEKTOWANIA MEBLA - dr Anna Owsian-MatyjaĆwiczenia w Pracowni Projektowania Mebla dotyczą szeroko rozumianego pojęcia projektowania mebla unikatowego oraz do produkcji seryjnej.
Podejmujemy próbę zaprojektowania między innymi systemu mebli do zabudowy,
mebli łazienkowych, przedpokoju.

Ćwiczenia mają charakter indywidualnych korekt, wsparte są pokazami slajdów, filmów prezentujących analizę zastosowania i wykorzystania współczesnych materiałów i technologii na bazie obserwowanych tendencji panujących na rynku meblowym.

Efektem końcowym projektu w pracowni wolnego wyboru jest projekt mebla prezentowany na planszy zawierającej trzy rzuty prostokątne mebla w określonej skali, wizualizacje projektowanej formy, opis wykorzystanych materiałów, technologii do realizacji mebla.

W wypadku pracowni dyplomowej efektem procesu projektowego jest rysunek techniczny mebla oraz opracowanie detalu w skali 1:1 w celu realizacji formy w rzeczywistej skali.

Celem przedmiotu jest przede wszystkim zdobycie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego pojęcia projektowania mebla unikatowego oraz do produkcji seryjne oraz
poszerzenie wiedzy na temat współczesnych materiałów i technologii stosowanych w meblarstwie.


 
Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra